Na ponad jednej trzeciej komputerów osobistych na świecie zainstalowane jest oprogramowanie pirackie, nielegalne lub nie posiadające licencji.

Szok! Odkryto, że powodem piractwa są zbyt wysokie ceny

Panie i panowie, to nie lada sensacja! Badania przeprowadzone przez Social Science Resarch Council wykazały, że za wzrost piractwa, odpowiedzialne są zbyt wysokie ceny.

Nowojorski Instytut Badań Nauk Społecznych ogłosił wszem i wobec, że za piractwo odpowiedzialne są zbyt wysokie ceny. Tę przełomową sentencję zawarto w specjalnie przygotowanym raporcie Media Piracy in Emerging Economies. Badaniem objęto takie kraje, jak Brazylia, Indie, Meksyk czy Rosja. Głównym powodem piractwa w tych krajach są zbyt wysokie ceny „wszystkiego”. Lokalne ceny pakietu Microsoft Office są nawet pięciokrotnie wyższe, niż w Stanach Zjednoczonych. W Brazylii za studencką wersję Office for Mac trzeba zapłacić równowartość 750 dolarów! Brzmi znajomo?

Raport wskazuje także na fakt, iż zawiodła „antypiracka edukacja”, co oczywiście także spowodowane jest zawyżonymi cenami. Slogan „Piractwo to przestępstwo, kupuj legalnie” traci sens, gdy legalnie trzeba wydać 750 dolarów na oprogramowanie, które warte jest 150 dolarów.

Z innych ciekawostek, pełny raport do wykorzystania w celach komercyjnych kosztuje, uwaga, 2 tysiące dolarów!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.