Tablet Nokii to powiększona N8 z MeeGo

Nokia przygotowuje dwa tablety, na których design już otrzymała patenty. Co ciekawe, jeden do złudzenia przypomina Nokię N8, ale oparty ma być na systemie MeeGo.

Nie jest już tajemnica, że fiński producent pracuje nie nad jednym, ale nad dwoma tabletami. Amerykański urząd patentowy przyznał bowiem Nokii dwa patenty na design urządzeń z dotykowym ekranem, które najprawdopodobniej oparte będą na systemie operacyjnym MeeGo, a wielkość ich ekranów oscyluje w granicach 10 cali. Jeden z projektów do złudzenia przypomina Nokię N8 z jej charakterystycznymi zaokrągleniami boków obudowy, tylko trochę rozciągniętą i oczywiście z większym wyświetlaczem.

Wnioski o przyznanie patentu, fińska firma złożyła w maju 2010 roku. Nie wiadomo natomiast, czy którykolwiek tablet Nokii trafi na rynek, bowiem operatorzy nie są zbytnio zainteresowani propozycjami największego producenta telefonów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.