Toshiba Regza Z2 z dwurdzeniowym procesorem

Telewizor HDTV z… dwurdzeniowym procesorem

Skoro dwurdzeniowe procesory można umieszczać w tabletach, a nawet smartfonach, to czemu nie w telewizorach? Toshiba nie widzi przeciwwskazań.

Firma Toshiba zapowiada nową serię swoich telewizorów Regza – Z2. Telewizory LCD z podświetleniem LED, będą wyposażone w dwurdzeniowy procesor CEVO Engine, który ma zapewnić wystarczając moc do przetwarzania algorytmów skalujących obraz w ramach technologii Super Resolution, dzięki której materiały o niższej rozdzielczości, wyglądają nie mniej efektownie na telewizorze Full HD, jak te rejestrowane w wysokiej rozdzielczości. Toshiba obiecuje także niski efekt opóźnienia (input lag) w trybie gry – 0,7 klatki.

Oprócz tego urządzenia o przekątnych ekranu 37 lub 47 cali, będą wyposażone w trzy cyfrowe tunery, port USB z odtwarzaniem filmów oraz wsparcie dla DLNA.

Nowe telewizory Regza Z2 mają pojawić się na rynku jeszcze w tym miesiącu. To jednak dotyczy jak na razie tylko Kraju Kwitnącej Wiśni.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.