EVO 3D - kolejny smartfon z kamerą 3D, po modelu LG Swift 3D

Trójwymiarowy HTC EVO trafi do Europy

Niespełna tydzień temu informowaliśmy was o zapowiedzi nowego, trójwymiarowego smartfona HTC, przekazując wam smutną informację, iż będzie on dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Teraz na szczęście możemy zdementować tamte informacje i ogłosić wszem i wobec, że HTC Evo 3D trafi na europejski rynek, a przynajmniej do Francji. Co prawda nie wiadomo jeszcze kiedy, ale za oceanem nowy telefon tajwańskiego producenta ma zadebiutować w tegoroczne wakacje.

Urządzenie posiadać będzie 4,3-calowy ekran dotykowy 3D o rozdzielczości 960 x 540 pikseli, do oglądania którego nie są wymagane stereoskopowe okulary, a także 5-megapikselowy aparat z dwoma obiektywami, który rejestruje materiały 3D w rozdzielczości 720p.

W wyposażeniu znajdziemy też procesor Qualcomma z zegarem 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, 4 GB wbudowanej pamięci flash, gniazdo microSD, nawigację GPS, łączność 4G, WiFi 802.11 b/g/n i Bluetooth, baterię o pojemności 1730 mAh, cyfrowy kompas, akcelerometr, radio FM czy funkcję mobilnego hotspota.