Facebookowa strona Zuckerberga zhakowana

Twoje adresy i numery telefonów będą przekazywane partnerom Facebooka

Facebook nie przejmuje się krytyką i kontynuuje wdrażanie swojego Złego Planu. Polega on na przekazaniu deweloperom zewnętrznych adresów i numerów telefonicznych użytkowników portalu.

Swój niecny plan przekazywania ww. danych aplikacjom i partnerskim witrynom, Facebook ogłosił już w styczniu i spotkał się z dużą falą krytyki. Na tyle dużą, że wstrzymał wdrażanie nowej polityki prywatności obiecując, że to tylko chwilowe i że wkrótce będzie ją kontynuował. Portal obiecuje, że „w zamian” będzie ostrzegał swoich użytkowników o istotności tych danych w wyraźny, czytelny, nie do przeoczenia sposób. Rozważa też zachowanie prywatności osób niepełnoletnich.

Facebook zachowa jednak dotychczasowe, restrykcyjne umowy z twórcami aplikacji i witrynami współpracującymi z Facebookiem. Portal zabrania im sprzedaży pozyskanych informacji i współdzielenia ich z innymi podmiotami. Jednak nieraz już pisaliśmy o złośliwych aplikacjach na Facebooka, które wykorzystują luki w zabezpieczeniach portalu i przeglądarek. To zapewne się nie zmieni.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.