Ubuntu 11.10 to Oniryczny Ocelot

Każda nowa wersja systemu Ubuntu ma dość... karkołomną nazwę, związaną z jakimś zwierzątkiem. Nie inaczej jest i tym razem. Ubuntu 11.10 będzie nosić miano Onirycznego Ocelota.

Mark Shuttleworth, założyciel firmy Canonical, która jest odpowiedzialna za najciekawszego konkurenta dla Windows, zapowiedział, że Ubuntu 11.10 będzie się nazywać Oneiric Ocelot. Premiera systemu odbędzie się w październiku. Będzie on następcą Ubuntu 11.04, które ukaże się już w przyszłym miesiącu i wprowadzi zupełnie nowy interfejs Unity a także nowy zestaw domyślnych aplikacji (na przykład Libreoffice zamiast OpenOffice.org).

Jednak to już wiemy, a co wniesie wersja 11.10? Interfejs 2D będzie uzupełniał akcelerowane graficznie Unity dzięki współpracy z OpenGL. Wprowadzona też zostanie pełna obsługa frameworku Qt, co ma ułatwić pisanie wieloplatformowych aplikacji. Edycja 11.10 ma zrobić też porządek w katalogu dostawców usług typu cloud, koncentrując się na tych najlepszych i najciekawszych. Dalsze zmiany mają być ogłoszone wkrótce.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.