WD wyda 4,3 miliarda dolarów na zakup oddziału Hitachi

Western Digital kupuje Hitachi

Western Digital właśnie zapowiedziało ogromną zmianę sił na rynku pamięci masowych - chce przejąć oddział Hitachi za 4,3 miliarda dolarów. Co na to Seagate i Samsung?

4,3 miliarda dolarów – tyle firma Western Digital jest w stanie wydać na zakup swojego dotychczasowego rywala i konkurenta na rynku pamięci masowych – Hitachi Global Storage Technologies. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca trzeciego kwartału 2011 roku, a składać się będzie z przekazania 3,5 miliarda dolarów w gotówce oraz 25 milionów zwykłych akcji WD, wartych 750 milionów dolarów.

Oprócz tego dwóch przedstawicieli firmy Hitachi GST zagości w zarządzie swojego nowego pracodawcy, a dotychczasowy szef Hitachi GST pozostanie na swoim stanowisku (którego nazwa tylko ulegnie zmianie), ale będzie podlegał bezpośrednio dyrektorowi generalnemu WD – Johnowi Coyne.

Pytanie co na temat tego przejęcia sądzą pozostali konkurenci w tym segmencie – Samsung i Seagate. Nam cała sprawa pachnie szczegółowym dochodzeniem Komisji Europejskiej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.