PlayStation Network jest darmowym serwisem dla użytkowników konsoli PlayStation 3 oraz PlayStation Portable

Zakaz importu PlayStation 3 do Europy

Europejscy celnicy zostali poinstruowani jasno: wszelkie dostawy PlayStation 3 do Europy należy wstrzymać. Rozkaz pochodzi z Trybunału Sprawiedliwości w Hadze.

Dostawy PlayStation 3 do Europy mają zostać skonfiskowane na co najmniej 10 dni. Powodem takiego obrotu spraw jest LG, które rozpoczęło spór patentowy z Sony w sprawie Blu-ray’a. LG domaga się udziału w zyskach ze sprzedaży z konsol Sony, gdyż, jak twierdzi, narusza kilka ich patentów. Sony odmawia komentarza, dodając, że nie zamierza rozmawiać o toczących się postępowaniach sądowych tej firmy.

Blokada dostaw nie powinna wpłynąć na dostępność i ceny konsol PlayStation 3. Dużo konsol czeka już w magazynach na rozprowadzenie po sklepach, a zapasy powinny być dostateczne, by przetrwać postępowanie sądowe. Jednakże jeśli sprawa będzie się przeciągać, Sony może ulec LG i przekazać mu część zysków, liczonych w setkach milionów dolarów.

0
Źródło: guardian.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.