„Miś” i „CK Wodzowie” – zwycięzcami krakowskiego półfinału DialNet Masters

Zespoły "Miś" z Salezjańskiego Gimnazjum Publicznego w Krakowie oraz "CK Wodzowie" z Publicznego LO im. Stanisława Staszica w Bochni zwyciężyły w krakowskim półfinale V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters.

Laureaci I–III miejsca w kategorii gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej będą rywalizować ze sobą w czerwcowym finale we Wrocławiu. Kolejne miejsca wśród gimnazjów zajęły drużyny: „RYŻ TEAM” z Gimnazjum nr 21 im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie (2 miejsce) i „P2P” z Gimnazjum nr 3 w Bielsku-Białej (3 miejsce). Wśród szkół ponadgimnazjalnych na drugim miejscu uplasowała się drużyna „Boty” z V Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Struga w Gliwicach a na trzecim – „GCCBugs” z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie.

W Krakowie o udział w Wielkim Finale rywalizowały zespoły z Bielska-Białej, Bobowej, Bochni, Chrzanowa, Cieszyna, Gliwic, Goczałkowic-Zdroju, Krakowa, Nowego Sącza, Przybysławic, Pszczyny, Skoczowa, Tarnowa, Wieliczki i Żywca. Podczas dzisiejszego etapu czteroosobowe zespoły uczniów przy stanowiskach z podłączonymi do Internetu laptopami wykonywały różnego rodzaju zadania z zakresu sieci komputerowych. Zestawy pytań przygotowali eksperci z Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

We wszystkich siedmiu półfinałach, które odbyły się: w Gdańsku, Warszawie, Lublinie, Zielonej Górze, Łodzi, Legnicy i Krakowie brało udział 1120 uczestników, najlepszych młodych internautów w Polsce. Mecze wyłoniły 42 najlepsze drużyny (21 drużyn gimnazjalnych i 21 ze szkół ponadgimnazjalnych) z całej Polski. 16 czerwca br. we Wrocławiu będą one walczyć w Wielkim Finale olimpiady. Dodatkowo, w konkursie magazynu „Chip”, wyłonione zostaną 2 zespoły. Zatem do finałowych rozgrywek przystąpią 44 drużyny – najsprawniejsze młode umysły informatyczne w kraju.

V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy organizowana jest przez Telefonię DIALOG pod honorowym patronatem prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. O merytoryczną stronę olimpiady w tym roku zadbały: Politechnika Łódzka, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Intel oraz Cisco Networking Academy.

– Specjalnie dla nauczycieli-opiekunów grup, które zakwalifikowały się do półfinałów olimpiady DialNet Masters 2011, przygotowaliśmy ofertę bezpłatnych szkoleń instruktorskich w zakresie IT Essentials

– mówi Anna Czacharowska-Rybkowska, Koordynator Programu Cisco Networking Academy w Polsce. –

Ukończenie pięciodniowego kursu (w tym 3 dni zdalnie, 2 dni w pracowni) pozwoli nauczycielom uruchomić akademię lokalnąw programie Cisco Networking Academy w swojej szkole i prowadzić kursy IT Essentials dla swoich uczniów w ramach zajęć szkolnych lub zajęć dodatkowych

– dodaje.

Sponsorami tegorocznej edycji DialNet Masters są: Intel, BroadSoft, iSpot Apple Premium Reseller i Diallo – nowa telefonia komórkowa. Patronatem medialnym wydarzenie objęli ESKA TV, radio ESKA, portal Onet.pl, portal mmmojemiasto.pl, Wiadomości24.pl, edukacjanet.pl, niepelnosprawni.pl oraz magazyn komputerowy „CHIP” i magazyn „Integracja”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.