AMD wesprze USB 3.0

AMD oficjalnie wspiera USB 3.0

AMD planuje wydanie kilku nowych chipsetów ze zintegrowanymi kontrolerami USB 3.0, podczas gdy Intel na razie nie ma zamiaru wspierać tej technologii.

AMD ma zamiar oficjalnie wesprzeć nowy standard przewodowej komunikacji – USB 3.0. Planuje bowiem wydanie kilku nowych chipsetów ze zintegrowanymi kontrolerami tego złącza, co wyeliminuje konieczność dodawania przez producentów komputerów oddzielnych komponentów. Wsparcie dla USB 3.0 pojawi się między innymi w chipsetach z linii Fusion – A75 oraz A70M, które trafią na rynek jeszcze w tym tygodniu, jak przekonuje przedstawiciel AMD.

Główny rywal AMD w tym segmencie, Intel, wciąż wzbrania się przed oficjalnym wsparciem USB 3.0. Jednym z powodów może być wprowadzenie niejako konkurencji dla tego standardu – Intel Thunderbolt. Tak czy inaczej, porty USB 3.0 coraz częściej pojawiają się w najnowszych komputerach, głównie za sprawą ich producentów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.