USA to jeden z naważniejszych rynków dla producentów smartfonów

Android ma więcej użytkowników? Nieprawda, iOS wciąż rządzi.

Firma comScore zaprezentowała ciekawe badanie, które miało porównać udział iOS-a do Androida na rynku amerykańskim. Jak się okazuje, iPhone'ów, iPodów i iPadów jest 37,9 miliona w USA, wyprzedzając Androida o 59 procent.

iPhone’ów jest troszeczkę więcej od iPodów touch, a obu z nich jest dwukrotnie więcej od iPadów. Na 37,9 miliona konsumentów z iOS-em, „tylko” cztery miliony (10,5 procent) posiada więcej, niż jedno urządzenie z tym systemem operacyknym. Łączna ilość użytkowników systemu Apple’a jest o 59 procent większa niż Androida, których jest 23,8 miliona, na smartfonach i tabletach. iOS ma 16,2 udziału rynku mobilnego w USA. Android 10,2 procent.

Apple w USA jest nie tylko potęgą w smarfonach, ale i w tabletach, dzięki iPadowi. Co więcej, jak dotąd nie pojawił się tablet, który by nawiązał jakąkolwiek walkę z iOS-em. Android jest potęgą. Ale do Apple’a, na rynku amerykańskim, jeszcze mu daleko…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.