700 tysięcy Androidów aktywowanych każdego dnia

Android: trzy miliardy pobranych aplikacji

Jeff Huber z Google'a podzielił się kolejnymi, imponującymi statystykami dotyczącymi Androida. Na tę chwilę zainstalowano już trzy miliardy aplikacji a w bieżącym kwartale pobrano ich o 50 procent więcej, niż w Q4 2010.

Huber wspomniał też, że na tę chwilę codziennie aktywowanych jest 350 000 urządzeń z Androidem. Najwięcej ich aktywowanych jest w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Korei i Europie. Liczby te wyglądają bardzo imponująco, do czasu, aż nie damy głosu tym, którzy się tak nie chwalą. W styczniu Apple App Store odnotowało dziesięciomiliardową pobraną aplikację.

Nie da się jednak ukryć, że tempo rozwoju Google’a jest olbrzymie. Miliardową aplikacje pobrano w 20 miesięcy po premierze, dwumiliardową w 25, a trzymiliardową w 27 miesięcy po premierze. Warto też dodać, że to statystyki z Marketu, a nie z wolnej sprzedaży, czy sklepów Opery czy Amazona, które na pewno mogą się pochwalić dodatkowymi pobraniami.  Google nie podało również ile z tych aplikacji było darmowych, a ile płatnych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.