Apple cię nie śledzi. Apple „zbiera dane o hotspotach w okolicy”.

Apple cały czas zbiera razy za wbudowany w iPhone'a i iPada system skrzętnie zapisujący położenie użytkownika w funkcji czasu. Koncern ustosunkował się do zarzutów i odpowiedział, że baza ta służy do szybszego geolokalizowania z pamięci podręcznej i wydajniejszego wyszukiwania hotspotów WiFi.
Czemu iPhone nas śledzi?

Czemu iPhone nas śledzi?

Apple potwierdza, że urządzenia z iOS-em generują plik, w którym jest rejestrowane na bieżąco położenie użytkownika (wraz z historią), ale zaprzecza, jakoby miało to na celu gromadzenie danych o użytkowników. Ta baza danych to, jak twierdzi Apple, pamięć podręczna, z której korzystają mechanizmy nawigacyjne i wyszukiwania hotspotów. Dzięki temu iPad i iPhone znajdują je po prostu szybciej a Apple nie jest zainteresowane informacjami z tego pliku. Dane, owszem, są zbierane, ale w sposób szyfrowany i anonimowy, a zatem Apple nie może ich połączyć z konkretną osobą.

Firma pracuje nad aktualizacją dla iOS-a, która usuwałaby przestarzałe dane w owej bazie danych. Plik ten bowiem, do tej pory, magazynuje wszystkie położenia od momentu pierwszego włączenia urządzenia.

0
Źródło: Mac Rumors
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.