Apple i Google zostały oskarżone o praktyki monopolistyczne

Apple i Google przesłuchiwane w sprawie naruszenia prywatności

Apple i Google dostały po nosie za permanentne śledzenie położenia swoich użytkowników. Politycy są zaniepokojeni. Senator Al Franken wezwał obie firmy na przesłuchanie.

Apple i Google zostały wezwane na przesłuchanie. Podkomisja Sądowa ds. Prywatności, Technologii i Prawa wysłucha zeznań Federalnej Komisji Handlu, Centrum Demokracji i Technologii oraz Departamentu Sprawiedliwości w sprawie śledzenia użytkowników przez urządzenia mobilne. Awantura zaczęła się Kongres USA zabiera się za Apple’a i szybko przeniosła się na Androida. O co chodzi? Otóż urządzenia oparte o te systemy skrupulatnie notują gdzie i kiedy przebywamy, bez naszej wiedzy i zgody. Innymi słowy, jeżeli ktoś dorwie się do, na przykład, naszego iTunes, będzie wiedział gdzie codziennie robimy zakupy, gdzie pracujemy, gdzie jadamy, gdzie śpimy, i tak dalej.

Al Franken domaga się odpowiedzi od Apple’a i Google’a. Dlaczego te dane są zbierane? Jak możemy wyłączyć ten mechanizm? Czemu nie jest on udokumentowany? Apple i Google będą odpowiadać właśnie na te pytania podczas przesłuchania. Odbędzie się ono 10 maja.

0
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.