Android wciąż w cieniu Wielkiego Jabłka

Apple potęgą w Europie, przytłacza Androida

Według badań firmy ComScore, system Apple iOS wyprzedził Androida również w Europie. iOS jest mocny zarówno w marce iPad, jak i iPhone. Android pozostaje jednak ważnym graczem.

Skończyły się czasy „sekty Apple”. iPhone’y i iPady, według badania ComScore, kupowane są w olbrzymich ilościach przez ludzi, którzy mają w nosie ideologie, rodziny sprzętów czy wierność danej marce. Przekłada się to też na wyniki. Urządzeń z iOS-em (iPhone/iPod/iPad) jest w Europie 28,9 miliona. To o 118 procent więcej, niż urządzeń z Androidem.

Z ciekawostek: wiecie, kto najchętniej kupuje iPada? Posiadacze iPhone’a i posiadacze… smartfonów z Symbianem. 26,4 procent „iPadowców” ma telefon marki Nokia. I myślicie, że faceci to gadżeciarze? No cóż: komórek mają od nas więcej dziewczyny. My jednak odpowiadamy za 2/3 sprzedanych iPadów. To tyle z ciekawostek. Reszta z twardych faktów na witrynie ComScore.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.