F700 zadebiutował już w 2007 roku, a nie na targach CeBIT 2006

Apple, Samsung – kto tu kogo kopiuje?

Po pozwie Apple'a przeciwko Samsungowi, w Sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy, że to Apple skopiowało pomysł koreańskiej firmy. A jak jest naprawdę?

Po sieci krąży zdjęcie, prezentujące porównanie pierwszego iPhone’a z telefonem Samsung F700, i wywołało ono niemałą burzę. Sugeruje ono bowiem, że model F700 (przypominający wyglądem iPhone’a) zadebiutował wcześniej niż telefon Apple’a i to firma z Cupertino skopiowała pomysł Samsunga. Tymczasem jest to nieprawdą.

F700 po raz pierwszy został pokazany przez Samsunga 8 lutego 2007 roku, a nie na targach CeBIT w 2006 r. Na targach w Hannoverze faktycznie model ten można było ujrzeć, ale rok później – w marcu 2007 r. iPhone natomiast został pokazany światu w styczniu 2007 roku podczas konferencji MacWorld, a na rynek trafił w czerwcu tego samego roku.

Równie podobny do iPhone’a, telefon LG Prada również debiutował później niż dziecko Apple’a – 18 stycznia 2007 roku, a pierwsza generacja iPhone’a ujrzała światło dzienne dokładnie 9 stycznia 2007 roku.

Z dokumentów komisji FCC wynika natomiast, że o zatwierdzenie iPhone’a Apple prosiło już w październiku 2006 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.