Będzie „tabletowy” Chrome OS

Android 3.0 nie wystarcza, zdaje się myśleć Google, które najprawdopodobniej pracuje już nad wersją systemu Chrome OS, zoptymalizowaną pod tablety.

Wygląda na to, że Google chce mieć co najmniej dwa systemy operacyjne, skierowane wyłącznie do tabletów. Po zoptymalizowaniu Androida pod właśnie takie urządzenia (wersja 3.0 Honeycomb), teraz firma z Mountain View przygotowuje „tabletową” wersję Chrome OS-a. Na to przynajmniej wskazują zapiski w kodzie źródłowym systemu. Oczywiście nie może to być zaskoczeniem, bowiem zapowiadając nieco ponad rok temu swój nowy, „przeglądarkowy” system operacyjny, Google pokazywało jego projekty właśnie na tabletach.

Kod źródłowy systemu ujawnia między innymi wsparcie dla dotykowych ekranów, wirtualną klawiaturę, większe odstępy między ikonami (dla lepszej obsługi palcami) czy też nowe okno otwarcia nowych kart, które również ma być zoptymalizowane pod dotyk.

Najpierw jednak, Chrome OS ma zadebiutować na netbookach. Niestety, z niemal rocznym opóźnieniem.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.