Atak na PSN może kosztować Sony nawet 24 miliardy dolarów

Sony może ponieść ogromne koszty niedawno przeprowadzonego ataku na sieć Playstation Network, liczone w miliardach dolarów.
Atak na PSN może kosztować Sony nawet 24 miliardy

Atak na PSN może kosztować Sony nawet 24 miliardy

PSN jest niedostępne od ponad tygodnia, przeciwko Sony złożono już pierwszy pozew, a w kolejce czekają następne. Jeśli każdy z 77 milionów użytkowników sieci PSN postanowi spierać się z japońskim producentem na drodze sądowej, koszty dla Sony mogą być ogromne – nawet 24 miliardy dolarów.

Japoński producent dopiero po jakimś czasie przyznał, iż sieć Playstation Network była celem hakerskiego ataku, w czasie którego w niepowołane ręce mogły trafić dane nawet 77 milionów użytkowników. Chociaż, jak przekonuje Sony, ważne dane kart kredytowych (trzycyfrowe kody zabezpieczające, znajdujące się na tyłach kart) były zaszyfrowane i są bezpieczne, to jest to jedna z największych, znanych nam kradzieży danych finansowych w historii. Sprawcy jak na razie nie są znani.

1
Źródło: Forbes
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.