Dane użytkowników PlayStation Network wystawione na sprzedaż?

Ponad 2,2 miliona nazwisk, adresów, numerów telefonów i informacji o kartach kredytowych i debetowych jest wystawionych na podziemną licytację. W tym z kodami zabezpieczającymi CVV2. Nie wiadomo, czy baza jest autentyczna.

PS3 'połknął' twoje pieniądze?

PS3 ‚połknął’ twoje pieniądze?

Na razie nie wiadomo, czy baza danych jest autentyczna, ale wiadomo, że została wystawiona na licytację. Ofertę kupna złożono ponoć nawet Sony, ale ten nie zareagował. Jednak według śledztwa Kevina Stevensa, specjalisty do spraw zabezpieczeń, sprawa wygląda poważnie i autentycznie. Zdanie, Stevensa, wystawione na sprzedaż są pola z bazy danych, oznaczone jako fname, lnam, address, zip, country, phone, email, password, dob, ccnum, CVV2, exp date. Jak twierdzi, tu cytujemy Stevensa, „to nie jest plotka, oferta jest składana na forum kryminalistów”

PSN to 77 milionów kont. W Polsce zarejestrowanych jest 375 tysięcy kont, z czego 43 tysiące z danymi o kartach kredytowych.

Czytaj też: Atak na PSN może kosztować Sony nawet 24 miliardów dolarów

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.