Nowe dyski Toshiby z funkcją autodestrukcji

Dysk z funkcją autodestrukcji

Toshiba zapowiada serię dysków twardych z funkcją automatycznego niszczenia danych po podłączeniu do nieznanego sprzętu.

Japońskiemu producentowi udało się zbudować samo szyfrujące się, wewnętrzne dyski twarde, które automatycznie zniszczą zamieszczone na nich dane, gdy zostaną ukradzione i podłączone do nieznanego sprzętu. Toshiba uważa, że jej, jako pierwszej firmie, udało się skonfigurować tego typu urządzenie, między innymi do unieważnienia zabezpieczonych danych, wydając w tym celu komendę. Dyski takie skierowane będą oczywiście do segmentu finansowego, rządowego i medycznego, gdzie zabezpieczenie danych przed wyciekiem jest najważniejszym aspektem.

W ofercie Toshiby już w czerwcu 2011 roku pojawią się 2,5-calowe dyski „Wipe Technology HDD” o pojemnościach od 160 do 640 GB, pracujące z prędkością 7200 obrotów na minutę.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.