Android też patrzy, ale tylko jeśli mu na to pozwolisz

Google: Android cię śledzi, tylko jeśli tego chcesz

Po tym, jak wyszło na jaw, że system iOS zapisuje informacje o lokalizacji użytkownika, także i system Android został o to posądzony. Google jednak mocno się temu sprzeciwia.

Wczoraj informowaliśmy was o tym, że amerykański kongres postanowił wziąć się za Apple’a i jego system iOS, który miał zbierać informacje o lokalizacji użytkowników i przekazywać je do komputera. Wkrótce okazało się, że system Android robi dokładnie to samo, choć nie w ten sam sposób.

Google tłumaczy bowiem, że ich OS owszem, zbiera dane o lokalizacji swoich użytkowników, ale tylko wtedy, gdy wyrażą oni na to zgodę. Za każdym razem, gdy informacja o lokalizacji jest wysyłana do firmy z Mountain View, użytkownik musi wyrazić na to zgodę, a ponadto dane te są ukryte. Ta druga sprawa, w przypadku systemu Apple’a, wywołała wiele obaw wśród specjalistów od bezpieczeństwa, jako że dane te mogły bez najmniejszego problemu trafić w niepowołane ręce.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.