Google będzie zeznawać w sprawie piractwa

Google zostało zaproszone przez amerykańską Izbę Reprezentantów do zeznawania jako świadek. Owa Izba prowadzi bowiem śledztwo w sprawie witryn naruszających prawa autorskie.

Google oskarżane jest przez wiele podmiotów reprezentujących przemysł rozrywkowy o ułatwianie życia piratom. Zarzut dotyczy, między innymi, mechanizmu Google Ads, który Google pozwala używać witrynom o wątpliwej legalności (czasami owa witryna wręcz zmusza użytkownika do kliknięcia w reklamę zanim udostępni plik do pobrania). Google już było raz wzywane przez Senat jako świadek, ale nikt się nie stawił. Poskutkowało oficjalne wezwanie sądowe.

Według regulaminu Google’a, firma „będzie reagowała na zarzuty naruszenia praw autorskich”. Koncern już nieraz obiecywał usuwanie kont z AdSense osobom naruszającym własność intelektualną. Obiecywano też łatwy formularz zgłoszeniowych dla odpowiednich władz oraz usunięcie terminów powiązanych z piractwem z autouzupełniania.

Przesłuchanie będzie miało miejsce w środę.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.