Google pozwane o śledzenie użytkowników

Dwójka użytkowników Androida wytoczyła proces firmie Google, nawiązując to awantury z Apple'em. Zarzucają, że gigant, poprzez androidowe urządzenia, śledzi ich bez ich wiedzy i zgody.
Google stanie obok Apple'a
Google stanie obok Apple’a

To się musiało zdarzyć, po awanturze z Apple’em. Dwójka mieszkańców Oakland w stanie Michigan uważa, że ich telefony HTC Inspire 4G z systemem Android śledzi ich pozycję bez ich wiedzy i zgody, bez nakazu sądowego. Pozew ma charakter zbiorowy i domaga się od Google’a 50 milionów dolarów odszkodowania i zaprzestania dalszego śledzenia użytkowników.

Google odmawia komentarza. Jednak przy innej okazji oświadczyło, że „zapewniamy użytkownikom powiadamienia o charakterze danych, jakie zbieramy, i pełną nad nimi kontrolę, w tym geolokalizacyjną. Każde tego typu dane wysłane do serwerów Google’a są anonimizowane i są niemożliwe do przypisania do konkretnego użytkownika”.

Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.