Google chce kupić patenty za 900 tysięcy dolarów

Google wyda 900 milionów za patenty Nortela

Google, będąc przeciwnym idei przyznawania patentów na oprogramowanie, chce kupić od upadającej firmy Nortel całe portfolio patentów - około 6 tysięcy.

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie – z takiego założenia najwyraźniej wychodzi Google, które przez cały czas było przeciwne przyznawaniu patentów na oprogramowanie, a teraz samo chce zakupić całą masę patentów od bankrutującego Nortela. Firma z Mountain View chce w ten sposób walczyć z patentowymi trollami – niewielkimi firmami, które potrafią opatentować powiedzmy podwójne kliknięcie w odnośnik, a następnie pozywać wszystkie firmy z tego dobrodziejstwa korzystające, tylko i wyłącznie w ten sposób się bogacąc.

Google ma zapłacić za około 6 tysięcy różnorodnych patentów 900 milionów dolarów. W ten sposób nie tylko chce się chronić przed patentowymi trollami, ale także zapewnić open-source’owej społeczności możliwość rozwoju.

Nortel twierdzi, że posiada patenty, obejmujące niemal całą telekomunikację, a także dotyczące wyszukiwania informacji w Internecie czy usług społecznościowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.