Google przegrywa z Linuksem

Google zapłaci za naruszenie „linuksowego” patentu

Sąd w Teksasie przyznał całkiem wysokie odszkodowanie niewielkiej firemce, która pozwała Google'a, Yahoo!, Amazona, AOL i MySpace'a. Bedrock Computer Technologies LLC otrzyma pieć milionów dolarów.

Serwery Google’a pracują na zmodyfikowanym, linuksowym oprogramowaniu. I, jak się okazuje, fragment jądra owego Linuksa narusza patent należący do Bedrocka, zatytułowany jako „sposób i urządzenie do przechowywania i wyszukiwania informacji przy użyciu techniki hashowania i zewnętrznego wiązania, z możliwością usuwania na bieżąco nieaktualnych danych”. I Google’owi już się od sądu za to dostało, inne firmy jeszcze są analizowane przez sąd. Google zapowiada apelację.

Właścicielem Bedrock Computer Technologies jest David Garrod, prawnik i aktywista patentowy. Obecnie zmaga się z Red Hatem, który twierdzi, że należące do Garroda patenty są nieważne.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.