Haker złapany po demonstracji swoich umiejętności w telewizji

Haker aresztowany, bo pokazał co potrafi w telewizji

Carl - francuski haker i prawdopodobnie członek społeczności Anonimowych - został aresztowany po tym, jak zaprezentował swoje umiejętności we francuskiej telewizji publicznej.

Jak być zarazem geniuszem i, łagodnie mówiąc, naiwniakiem? Receptę na to ma pewien francuski haker, który jak sam twierdzi, należy do społeczności Anonimowych. Otóż „Carl” w jednym z programów publicznej telewizji francuskiej zademonstrował swoje hakerskie umiejętności – włamał się do systemu francuskiej armii. Jakież zdziwienie musiało ogarnąć „hakera”, gdy 6 dni później do jego domu zapukała policja.

Jakby tego było mało, „Carl” na wizji przyznał się do rutynowego sprzedawania danych odnośnie kart kredytowych i kont bankowych, w celu finansowania swoich nielegalnych czynów. Hakerowi postawiono zarzut między innymi odnośnie nieautoryzowanego dostępu, wykradania danych oraz zorganizowanej przestępczości.

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.