Hannspree SD7021

Na rynku jest spora oferta modeli cyfrowych ramek. Ich różnorodność to nie tylko funkcje, kształty obudowy ale przede wszystkim ceny. Najdroższa ramka w naszym rankingu kosztuje blisko 1000 zł. Jest to cena bardzo wysokiej jakości ale również i prestiżu marki. Na szczęście dla tych którzy liczą się przede wszystkim z kosztami są również i przeciwieństwa, czyli ramki tanie. Testowana Hannspree SD7021 to w chwili obecnej najtańsze urządzenie tego typu w naszym rankingu. Za niewiele ponad sto złotych producent również zbyt wiele nie oferuje. Poza tradycyjna funkcją wyświetlania zdjęć możemy jeszcze cieszyć się tylko kalendarzem, oraz zegarem z budzikiem.
Hannspree SD7021

Obsługa urządzenia odbywa się tylko przy pomocy wbudowanych przycisków z tyłu obudowy, co nie należy do najwygodniejszych sposobów. Menu pod względem graficznym prezentuje się bardzo ascetycznie. Również niska rozdzielczość 7-calowego ekranu – 480 x 234 pikseli sprawia, że zdjęcia nie są “wyraziste” i ogólnie wyglądają jak mozaika z pikseli.

Wyświetlane zdjęcia ramka odczytuje z kart SD oraz MS a także z zewnętrznych nośników ze złączem USB. Podczas testów zmierzony pobór prądu wynosił 6,1 W. Urządzenie ma zaczepy, które pozwalają powiesić je na ścianie.

Podsumowując Hannspree SD7021 to ramka dla najmniej wymagających użytkowników, dla których liczą się tylko podstawowe funkcję i przede wszystkim cena.

Karol Kulas