Intenso MediaDesigner

Jaka powinna być dobra ramka na zdjęcia? Przede wszystkim funkcjonalna i powinna mieć duży ekran o wysokiej rozdzielczości. A przy tym nie zrujnować portfela przy zakupie. Taka jest właśnie ramka Intenso MediaDesigner. Urządzenie ma 10-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, czyli jedną z najwyższych wśród testowanych modeli. Wyświetlany obraz prezentuje się bardzo efektownie, zdjęcia są wyraźne i mają naturalne kolory. Wielkość i jakość ekranu testowanej ramki można porównać do urządzenia Sony DPF-X1000, przy czym jest ona dwa i pół razy tańsza.
Intenso MediaDesigner

Intenso MediaDesigner obsługuje karty pamięci SD i MS. Poza tym dostępne jest złącze USB do którego możemy podłączyć typowego pendrive-a lub dysk przenośny. Materiał do odtwarzania można również zapisać na wewnętrznej pamięci ramki, która ma pojemność 2 GB. Obudowa ramki ma tradycyjny prostokątny kształt o zaoblonych rogach. Na uwagę zasługuje dość cienki profil dzięki czemu łatwo się trzyma urządzenie w dłoniach. Szkoda tylko że nie ma możliwości powieszenia ramki na ścianie.

Oprócz wyświetlania zdjęć ramka potrafi również odtwarzać muzykę z plików MP3 oraz filmy w popularnym formacie DivX. Jest również kalendarz oraz zegar z budzikiem.

Zmierzony pobór prądu, podczas pokazu zdjęć wynosił 6,3 W. Dla porównania konkurencyjny model Sony DPF-X1000 potrzebuje aż 10 W.

Wygodną obsługę urządzenia zapewni przejrzyste menu w polskiej wersji językowej oraz dołączony do zestawu pilot.

Podsumowując Intenso MediaDesigner to duża ale “szczupła” ramka, która wyświetla bardzo ładny obraz a przy tym nie kosztuje tak dużo jak najlepsze i bardziej prestiżowe modele.

Karol Kulas