Intenso Weatherman

Konstruktorzy wszelkich urządzeń elektroniki użytkowej starają się zwiększać ich funkcjonalność aby jak najbardziej przyciągnąć uwagę potencjalnego nabywcy. Również współczesne cyfrowe ramki oprócz typowych funkcji wyświetlania zdjęć coraz częściej mają różne mniej lub bardziej pożyteczne innowacje. Przykładem takiego ciekawego pomysłu jest ramka Intenso Weatherman z funkcją stacji pogodowej. Urządzenie ma wbudowany czujnik temperatury i wilgotności oraz dodatkowo taki sam zestaw jest w bezprzewodowym module, dzięki czemu można powyższe parametry mierzyć wewnątrz i na zewnątrz budynku. Zasięg bezprzewodowego czujnika wynosi do 25 m od ramki co pozwala na wygodne rozmieszczenie punktów w których chcemy kontrolować warunki atmosferyczne. Co ciekawe urządzenie cały czas analizuje zmieniające się wartości i na ich podstawie określa czy np. będzie padał deszcz czy też będzie piękna, słoneczna pogoda. Co ciekawe to niepozorne urządzenie ma jeszcze jeden ciekawy patent a jest nim czujnik oświetlenia, który w przypadku wykrycia braku światła wyłączy ekran. Oczywiście nie jest to stałe rozwiązanie i można je w każdej chwili wyłączyć.
Intenso Weatherman

Ramka ma 7-calowy ekran o rozdzielczości 800×600 pikseli. Tak wysoka rozdzielczość i niewielka przekątna sprawiają, że obraz jest bardzo “ostry”. Urządzenie obsługuje karty pamięci SD i MS oraz inne nośniki danych ze złączem USB.

O tym, że konstruktorzy Intenso dokładnie przemyśleli swoje dzieło świadczy pewien niepozorny ale bardzo miły w użytkowaniu szczegół. Chodzi mianowicie o dołączonego do zestawu pilota, który ma specjalne miejsce z tyłu obudowy, dzięki czemu można uniknąć denerwującego zawieruszania się tego pożytecznego “narzędzia kontroli”.

Podsumowując Intenso Weatherman to nadzwyczaj pożyteczne urządzenie, które sprawdzi się nie tylko jako wyświetlacz wspomnień zarejestrowanych na zdjęciach ale również pokaże czy warto założyć kurtkę przed wyjściem z domu lub zabrać parasol.

Karol Kulas