Internet Explorer 10 nie dla Visty

Opracowywany właśnie Internet Explorer 10 będzie miał wysokie wymagania... nie, na szczęście nie sprzętowe, a software'owe. Będzie dostępny dla Windows 7 lub nowszego. Użytkownicy Visty mogą o nim zapomnieć.
Internet Explorer 10 Platform Preview, czyli wczesna wersja rozwojowa gotowa do pobrania, nie będzie dostępna dla użytkowników Visty i XP. Przeglądarka wymaga systemu Windows w wersji 7 lub nowszej i dostępna jest w wersji 32- i 64-bitowej, podobnie jak Internet Explorer 9. Co więcej, system Windows, do testów wersji Platform Preview, ma mieć zainstalowane najnowsze uaktualnienia z usługi Windows Update.

Microsoft powoli ale stanowczo kończy ze swoimi starszymi produktami. Premiera Internet Explorera 9 była nieprzyjemna dla użytkowników XP, bowiem przeglądarka wymaga systemu Vista lub nowszego.

Przyczyną porzucenia Visty było, tu cytujemy, „chęć skupienia się na innowacji na nowoczesnym systemie operacyjnym i nowoczesnym sprzęcie”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.