iPad obarczony winą za bezrobocie Amerykanów

iPad przyczyną amerykańskiego bezrobocia

Kogo winić za coraz częstsze zamykanie bibliotek, księgarni i wydawnictw? Oczywiście Steve'a Jobsa i jego iPada.

Jesse Jackson Jr., członek Partii Demokratycznej i współprezes kampanii wyborczej Baracka Obamy, w swoim przemówieniu do Izby Reprezentantów odnalazł przyczynę rosnącego bezrobocia w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem to iPad i Steve Jobs są winni utraty pracy przez miliony Amerykanów, zwłaszcza wydawców, bibliotekarzy i pracowników księgarni.

Po co bowiem iść do księgarni czy biblioteki i kupić bądź wypożyczyć książkę, skoro można to zrobić jednym machnięciem ręki w iBooks – pyta retorycznie Jackson. Kolejnym argumentem jest fakt, że iPad jest konstruowany w Chinach, a więc Apple nakręca gospodarkę chińską, jednocześnie pozbawiając pracy miliony Amerykanów.

To nic, że Kindle sprzedaje się wciąż lepiej niż iPad i jest urządzeniem przeznaczonym wyłącznie do czytania, a bibliotekarze, wydawcy i księgarze to tylko ułamek wszystkich bezrobotnych Amerykanów. To nic.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.