Kodak Pulse

Dziś w dobie powszechnego dostępu do globalnej sieci oraz coraz szerszej komunikacji, która odbywa się w wirtualnym świecie czyli popularnych serwisach społecznościowych, ludzie już nie wyobrażają sobie świata bez Internetu. Dlatego coraz więcej urządzeń elektronicznych wykorzystuje dobrodziejstwa sieci w celu zwiększenia funkcjonalności i zainteresowania tym nabywcy. Z Internetem potrafią się już komunikować telefony komórkowe, aparaty, kamery, telewizory, lodówki oraz wiele innych urządzeń… więc konstruktorzy współczesnych cyfrowych ramek również postanowili wykorzystać jego potencjał.  Kodak Pulse to pierwsza ramka w naszym rankingu która dzięki modułowi sieci WiFi potrafi połączyć się z Internetem i wykorzystać go jako źródło z którego są pobierane zdjęcia wyświetlane na ekranie. Po rejestracji urządzenia na stronie producenta, uzyskuje ono unikalny adres na który możemy wysyłać zdjęcia do ramki pocztą elektroniczną. Poza tym urządzenie może pobierać zdjęcia z popularnego Facebooka.
Kodak Pulse

Internetowa ramka Kodaka ma również nowoczesny sposób w jaki odbywa się sterowanie jej funkcjami. Wykorzystuje bowiem bardzo popularny, szczególnie w telefonach, dotykowy ekran. Może ma to nienajlepszy wpływ na utrzymanie ramki w czystości, ale na pewno jest wygodniejsze niż tradycyjne przyciski z tyłu obudowy. Na szczęście gdy już ekran na tyle się zabrudzi, że odciski palców będą bardziej zwracały uwagę niż wyświetlane zdjęcia, możemy go łatwo wyczyścić specjalną ściereczką  dołączoną do zestawu.

Ramka ma 7-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości 800×600 pikseli. Obsługuje praktycznie wszystkie rodzaje kart pamięci oprócz CF. Poza tym dostępne jest złącze USB do którego możemy podłączyć typowego pendrive-a lub dysk przenośny. Materiał do odtwarzania można również zapisać na wewnętrznej pamięci ramki, która ma pojemność 512 MB.

Ekran ramki wyświetla dobrej jakości obraz w naturalnych kolorach. Zmierzony pobór prądu, podczas typowej pracy czyli przeglądania zdjęć wynosił 7,1 W.

Podsumowując Kodak Pulse to nowoczesna ramka, która szczególnie sprawi radość wszystkim entuzjastom internetowej komunikacji.

Karol Kulas