iPhone namierza Twoją lokalizację, amerykański kongres się temu sprzeciwia

Kongres USA zabiera się za Apple’a

Senator Al Franken, odpowiedzialny za tworzenie nowej ustawy prywatności, zapytał firmę Apple, dlaczego iPhone'y rejestrują lokalizacje swoich użytkowników.

Sprawie śledzących każdy ruch użytkownika iPhone’ów przygląda się nie tylko kongres, poszczególni senatorowie, ale także federalna komisja komunikacji (FCC – Federal Communications Commission), a swoje pytania obiecał zadać firmie z Cupertino także kongresmen ze stanu Washington.

Senator Al Franken napisał list otwarty do dyrektora generalnego Apple’a, Steve’a Jobsa, w którym prosi o wyjaśnienie, dlaczego telefony tej firmy namierzają, rejestrują i przesyłają do komputera informacje o lokalizacjach, w których przebywał użytkownik. Franken jest przewodniczącym zespołu, utworzonego w celu nowelizacji prawa prywatności w Stanach Zjednoczonych. Apple jak na razie nie odpowiedziało na list, z prostej przyczyny. Steve Jobs wciąż przebywa na zwolnieniu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.