Wkrótce po ukazaniu się 15-calowych telewizorów, na rynek mają trafić również 40-calowe modele

LG: telewizory OLED w 2013 roku

LG Display podaje swoje plany, dotyczące wprowadza na rynek nowych technologii. Telewizory OLED mamy ujrzeć w 2013 roku, a panele IPS w tabletach innych niż iPad.

Przy okazji podawania swoich wyników finansowych za pierwszy kwartał tego roku, LG Display ujawniło plany dotyczące wdrażania na szerszą skalę technologii OLED (Organic Light Emitting Diode). Większe telewizory wykonywane w nowej technologii mają pojawić się na rynku w połowie 2013 roku. Przypomnijmy, że w tej chwili na rynku są dostępne ledwie dwa telewizory OLED: 11-calowy XEL-1 oraz 15-calowy telewizor LG.

Oprócz technologii OLED, LG planuje poszerzyć horyzonty technologii IPS (In-plane switching). Takie panele LCD mają trafić także do innych tabletów, a nie tylko do iPada i iPada 2, jak to ma miejsce dzisiaj.

Koreańska firma planuje także zwiększyć ilość produkowanych ekranów AMOLED dla smartfonów, które wykorzysta zarówno w swoich telefonach, jak i będzie sprzedawać je innym producentom. Tu największym odbiorcą ma być Nokia, która aktualnie korzysta z wyświetlaczy LG w wielu swoich smartfonach, jak N8 czy E7.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.