Nintendo oficjalnie o następcy Wii

Nintendo kończy z plotkami i domysłami. Część potwierdza, część dementuje. I tak, następca Wii pojawi się w 2012 roku. Tak, jego prototyp pojawi się na tegorocznych targach E3.

Koniec plotek i spekulacji. Nintendo Wii 2 (aczkolwiek nazwa jest umowna, nie podano oficjalnej) pojawi się za rok. Jego prototyp zostanie pokazany na targach E3. I… to tyle z oficjalnych informacji. To wciąż jednak bardzo wiele: wiemy już, że konsola istnieje i że dotyczące jej plotki należy traktować nieco poważniej. A czy są jakieś nowe? No ba!

Z konsolą powiązane są dwa terminy, które krążyły po Internecie w formie plotek. Cała platforma ma nazwę kodową Project Cafe, zaś sama konsola ma operować w grafice HD, nosić miano Nintendo Stream i mieć bezprzewodowe kontrolery z dodatkowym, 6,2-calowym ekranem dotykowym. Niewykluczone, że jako kontroler będzie można wykorzystać 3DS-a.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.