Nokia na dobre żegna Symbiana, przenosi 3000 ludzi

Fińska firma postanowiła odchudzić ekipę zajmująca się systemem Symbian, co niechybnie zwiastuje koniec tego OS-u.

Nokia przeniesie około 3000 swoich pracowników, w tym programistów, do konsultingowej firmy Accenture, zajmującej się między innymi outsourcingiem. To oznacza, że fiński producent na dobre rozstaje się z Symbianem, którego „rozwojem” zajmie się teraz właśnie zewnętrzna firma. Pracownicy, którzy do tej pory zajmowali się Symbianem, teraz będą także rozwijać różnego rodzaju usługi dla systemu Windows Phone – ale nie tylko dla Nokii, a również dla innych producentów.

Umowa pomiędzy Nokią i Accenture zostanie sfinalizowana do końca tegorocznego lata, natomiast przeprowadzka pracowników z Chin, Finlandii, Indii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych ma być zakończona do końca tego roku.

Poza oddaniem 3000 pracowników zewnętrznej firmie, Nokia do końca 2012 roku zamierza zwolnić kolejne 4 tysiące osób, z czego aż 1400 pracuje aktualnie w Finlandii.

1
Źródło: TechConnect
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.