Nokia szykuje coś specjalnego, ale nie będzie to tablet

Czas zrewidować pojawiające się od jakiegoś czasu w Internecie plotki. Nokia nie zbuduje swojego tabletu. Przynajmniej na razie.

Tabletu od Nokii nie będzie. Będzie

Dyrektor generalny fińskiego producenta, Stephen Elop, w rozmowie z fińskim serwisem YLE przyznaje, że jego firma nie planuje jak na razie wprowadzenia na rynek żadnego tabletu. Jego zdaniem w tej chwili na rynku mamy ponad 200 urządzeń tego typu, a i tak tylko jedno odniosło sukces. Które? Tego chyba nikomu wprost mówić nie trzeba, a przynajmniej Elop od ogłaszania tego się wstrzymał.

CEO Nokii tłumaczy jednak, że Nokia pracuje nad zupełnie unikalnym urządzeniem, które nie będzie „201 tabletem na rynku, nieróżniącym się od innych niemalże niczym”, a będzie „relatywnie odmienne od wszystkiego innego, co w tej chwili mamy na rynku”.

Co konkretnie może to oznaczać? Urządzenie tableto-podobne z Windowsem 8? A może mobilny sprzęt z MeeGo? Poczekamy, zobaczymy – Elop obiecuje, że Nokia jest w pełnym gazie.

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.