Uważaj - nie możesz ściągać z Sieci nielegalnych plików, jeśli jednocześnie je udostępniasz

Pirackie oprogramowanie za 180 tysięcy złotych

W dwóch firmach reklamowych w Strzelcach Opolskich policjanci wykryli i zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie o łącznej wartości 180 tys. złotych.

W wyniku czynności śledczych z dnia 7 kwietnia, funkcjonariusze policji z Opola znaleźli w dwóch firmach reklamowych nielegalne oprogramowanie i sprzęt komputerowy. Zabezpieczono aplikacje firm: Adobe (Photoshop CS5), Corel (Corel Draw 12), Microsoft (systemy operacyjne Windows 7 i Windows 2003 Serwer, pakiety Office) a także Geosystem, Morel oraz Automapa.

Policjanci zajęli się również sprzętem: trzema komputerami (jeden z nich funkcjonował jako serwer), trzema laptopami, 5 dyskami twardymi, dwoma dyskami zewnętrznymi, 55 płytami oraz jedną kartą pamięci. W pierwszej firmie biegli oszacowali nielegalne oprogramowanie na 120 tys., w drugiej – na 60 tysięcy złotych. Łączna wartość to ok. 180 000 złotych.

Właścicielom obu firm ze Strzelców Opolskich grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Sztab Antypiracki
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.