Królowie domowej rozrywki na razie nie zostaną zdetronizowani

PlayStation 3 pokonuje konsolę Microsoftu

Xbox 360, mimo wielkiego powodzenia w Stanach Zjednoczonych, traci rynek na całym świecie. Przegonił go jego największy konkurent, czyli PlayStation 3.

Nintendo Wii jest wciąż liderem na światowym rynku konsol. Na świecie w rękach graczy jest 75,5 miliona tych konsol. Na drugim miejscu jest PlayStation 3 (43,4 miliona sztuk) a na trzecim miejscu Xbox 360 (42,9 miliona konsol). Konsola Microsoftu radzi sobie coraz gorzej przede wszystkim na rynku azjatyckim i europejskim, mimo bycia tańszą w sugerowanych cenach detalicznych. Kinect podbił znacznie sprzedaż konsoli, ale ogólnie, jak twierdzą analitycy, „wynik jest rozczarowujący”.

W Stanach Zjednoczonych Microsoft pozostaje liderem sprzedając 25,4 miliona konsol (PlayStation 3 „tylko” 15,4 miliona), w Europie zaś role są odwrócone (Sony: 14,7 miliona, Microsoft: 13,7 miliona). Zdaniem analityków mogło być dużo lepiej dla Microsoftu, ale premiera dopieszczona była tylko od strony sprzętowej. Kinect bowiem jest urządzeniem „przyszłościowym, dobrze zrobionym, o dużym potencjale”, jednak Microsoft „nie zapewnił dobrych gier do jego wykorzystania”. PlayStation 3 z kolei przemawia do klientów napędem Blu-ray i obsługą 3D.

Źródło: Gamasutra
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.