Rząd USA bawi się w Grę Endera

Stany Zjednoczone chcą być gotowe na ewentualny atak z łodzi podwodnych. Siły wojskowe pracują nad oprogramowaniem, mającym śledzić pozycję wrogich jednostek. Beta-testerami oprogramowania są... gracze.

Gra Dangerous Waters, stworzona przez Sonalysts Combat Simulations, jest dostępna do pobrania za darmo. Za projekt odpowiada DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency). Cały projekt zaś nosi miano ACTUV (Anti-Submarine Warfare Continuous Trail Unmanned Vessel).

Rząd USA bierze projekt na poważnie i przed rozpoczęciem zabawy prosi o odpowiedź na kilka pytań: „Czy potrafisz wymyśleć sposób na namierzenie niewykrywalnych łodzi podwodnych, którego nikt inny nie wymyślił?”; „Czy potrafisz przechytrzyć kapitana łodzi podwodnej i zapobiec jego ucieczce na głębokie wody?”. Z kolei po rozegraniu misji gra prosi o przesłanie danych do amerykańskiej serwerowni na temat przebiegu zabawy. Przesyłane są tylko dane o grze, nie o użytkowniku.

Dołączysz do zabawy?

Źródło: InformationWeek
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.