Sony przyznaje: Prawdopodobnie straciliśmy wasze numery kart kredytowych

Spełnił się najgorszy koszmar Sony. Firma jednak uczciwie się do tego przyznaje. PlayStation Network faktycznie zostało zaatakowane przez hakerów. I tak, hakerzy mają dane wszystkich kart kredytowych.

Sony potwierdziło, że trwająca od kilku dni awaria PlayStation Network została wywołana poprzez atak cyberprzestępców i że mają oni dostęp do danych wszystkich użytkowników tejże sieci. W tym ich kart kredytowych (ale bez trzycyfrowych kodów zabezpieczających). Na razie nie wiadomo, czy włamywacze pobrali dane kart, ale z pewnością mieli do nich dostęp.

Sony wie, co je najpewniej czeka. Pozew zbiorowy. Senat Stanów Zjednoczonych domaga się odpowiedzi. Japoński gigant musi współpracować, by liczyć na łagodny wymiar kary. Oprócz danych kart kredytowych, włamywacze mają dostęp do nazwisk, adresów pocztowych, korespondencyjnych, mailowych i wszystkich dotyczących działań wewnątrz PSN.

Sony niedawno chwaliło się, że ilość kont na PSN przekroczyła 70 milionów. Nie w porę…

2
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.