Symbian

„Anna”, czyli odmieniony Symbian^3

Nokia oficjalnie zapowiada odświeżenie systemu operacyjnego Symbian^3 zarówno dla nowych, jak i starszych modeli telefonów.

Stało się – pomimo nadchodzących zmian, które nieuchronnie zbliżają Nokię do systemu Windows Phone 7, fiński producent zapowiada nową aktualizację dla systemu Symbian^3 o nazwie kodowej „Anna”. Aktualizacja zmienia sporo, ale są to raczej zmiany kosmetyczne.

Otrzymamy między innymi nowe, zaokrąglone ikonki, nową przeglądarkę internetową, trzykrotnie szybszą od dotychczasowej, odświeżone Mapy Ovi z prostszym i szybszym wyszukiwaniem oraz zaktualizowanymi mapami oraz ekranową klawiaturę QWERTY w pionowej orientacji telefonu. Ponadto „Anna” zapewni lepszą obsługę e-maili oraz szyfrowanie HW dla użytkowników biznesowych.

Niedosyt? Niepotrzebnie. To dopiero pierwsza z nadchodzących aktualizacji, które obiecuje Nokia. Aktualizacja dostępna będzie dla nowych i starszych modeli (N8, E7, C7 i C6-01) w nadchodzących miesiącach. Na chwilę obecną, moja N8 „Anny” nie wykrywa.

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.