Toshiba ANT, czyli tani tablet z Honeycombem

W sklepie Newegg pojawiły się dwa nowe tablety firmy Toshiba z systemem Android 3.0. 10-calowe urządzenia są oparte na platformie Tegra 2 i mają być stosunkowo niedrogie.

Toshiba, choć dość mocno spóźniona z wprowadzeniem na rynek swoich własnych tabletów, to będzie próbować ugrać coś na tym rynku, oferując swoje urządzenia w przystępnych cenach. Najtańszy model ma kosztować na naszym rynku około 1500 złotych, czyli w okolicach obecnej ceny pierwszego iPada.

Za tę kwotę otrzymamy natomiast 10-calowy tablet z pojemnościowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (znów format 16:10), dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2 z zegarem 1 GHz, 1 GB pamięci RAM, 5-megapikselowy aparat z funkcją kręcenia filmów HD, 2-megapikselową kamerę z przodu, łączność WiFi i Bluetooth, żyroskop, akcelerometr, nawigację GPS, gniazdo kart SD, pełnowymiarowe porty USB 2.0 i HDMI oraz złącze mini USB. Dane przechowywać można na 8, 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci flash.

Dokładnej daty wprowadzenia nowych tabletów Toshiby na rynek nie znamy, jednak powinny one zadebiutować w okolicach czerwca.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.