Polska ma teraz dwa miesiące na poinformowanie Komisji o środkach podjętych w celu zapewnienia zgodności z przepisami UE

UE uruchamia dochodzenie, sprawdzi neutralność Internetu

Unia Europejska ma sprawdzić, czy zarządzanie ruchem przez dostawców internetowych nie godzi w równy dostęp do wszystkich usług webowych.

Unia Europejska uruchomiła śledztwo, które ma zbadać metody dostawców Internetu na zarządzenie ruchem w ich sieciach. Bodźcem, który uruchomił całe postępowanie, jest decyzja kilku operatorów o zablokowaniu w godzinach szczytu portali wymagających dużej wydajności łącza. Operatorzy, jak twierdzą, są do tego zmuszeni, by móc świadczyć swoje usługi, w sposób niezakłócony, wszystkim użytkownikom. Dlatego też, niektórzy blokują w najbardziej ruchliwych godzinach Skype’a, YouTube’a i inne tego typu usługi.

Unia Europejska ma zamiar posiłkować się opiniami zarówno dostawców internetowych, jak i też firm, korporacji i zwykłych użytkowników. Wyniki śledztwa mają być opublikowane pod koniec roku. My, jak zawsze, patrzymy na władzę podejrzliwie…

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.