To co tam na Fejsiku słychać...

US Army wdraża Androida

Przyszłość komunikacji wojskowej to coraz gorętszy temat. Potrzebne są systemy, które śledzą żołnierzy, wysyłają transmisje w bezpieczny sposób i które nie ważą kilkunastu kilogramów. Amerykanie rozważają Androida.

Joint Battle Command-Platform (JBC-P) to coś w rodzaju smartfona. Tyle, że za jego opracowanie odpowiedzialna jest Amerykańska Armia. Urządzeniem zarządza Android, który odpowiada za obsługę komunikacji i map. Frameworkiem (interfejs do zarządzania sytuacją taktyczną, zasobami medycznymi, celami misji, niestandardowymi protokołami radiowymi) zajęło się MITRE.

W październiku zaczną się testy w terenie. Druga brygada, pierwsza dywizja pancerna zadbają w bazie wojskowej White Sands o to, by wycisnąć ze sprzętu wszystko, co się da. Żołnierze odnoszą się do tego z entuzjazmem, bowiem nauka obsługi JBC-P zajmuje raptem kilka minut.

0
Źródło: Danger Room
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.