Windows 8 cały opleciony Wstążką

Microsoft cały czas eksperymentuje z przyszłą wersją Windows, a konkretnie z jej interfejsem. Według najnowszych projektów, w okienkach zamiast "Plik", "Edycja" i "Widok" mamy Wstążkę.

Tego można było się spodziewać. Microsoft od dawna doskonali swoją Wstążkę i umieszcza w coraz większej ilości produktów. Pojawiła się ona w Office 2007, potem w aplikacjach dołączonych do Windows 7 a teraz wygląda na to, że będzie również obecna w GUI Windows 8.

Wstążka została pomyślana by pokonać dwie trudności. Po pierwsze, ma porządkować rozbudowane drzewka menu, prezentując użytkownikowi jak najwięcej informacji przy zachowaniu niewielkiego obszaru na ekranie. Obszaru jednak nie na tyle małego, by nie dało się go obsługiwać dotykiem a tabletach.

Na razie nie wiadomo, czy Wstążka faktycznie będzie wbudowana w interfejs Windows 8. System wciąż jest bowiem w bardzo wczesnej fazie projektowania.

0
Źródło: iGeneration
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.