Windows Phone 7 w oczach deweloperów zaraz za iOS-em i Androidem

Windows Phone jest wciąż w cieniu iOS-a i Androida, jeśli chodzi o bazę użytkowników. Deweloperzy również wolą systemy Apple'a i Google'a. Ale Windows Phone góruje nad dużo popularniejszymi Symbianem i BlackBerry OS.

Windows Phone,nie oszukujmy się, to wciąż margines rynkowy. Powinien interesować więc marginalną ilość programistów. Tak jednak, o dziwo, nie jest. Aktualizacja Mango oraz sojusz z Nokią spowodowały, że Windows Phone jest trzecią, po iOS-ie i Androidzie, platformą, na którą warto pisać aplikacje. Windows Phone nieznacznie wyprzedził takiego giganta, jak BlackBerry OS i dość znaczne potężnego Symbiana. Zwycięstwo nad MeeGo i webOS-em akurat nas nie dziwi.

Microsoft nie ma jednak wielkich powodów do świętowania. Karty rozdają Apple i Google. Windows Phone rozwija się bardzo szybko, ale to wciąż drugoligowy gracz. Bez aktualizacji do wersji 7.5 (Mango) i sojuszu z Nokią, to wciąż ciekawostka. Szczególnie na polskim rynku.

0
Źródło: Appcelerator
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.