Portable Workspaces, czyli zabierz Windowsa 8 na pendrive'ie

Windowsa 8 zabierzesz ze sobą na pendrive’ie

Wielu z was uważa, że Windows 8 coraz bardziej upodabnia się do Linuksa. Mamy dla was kolejny argument - możliwość umieszczenia działającej kopii Windowsa 8 na pendrive'ie.

Do Internetu wyciekają coraz to nowsze, choć wciąż wczesne kompilacje systemu operacyjnego Windows 8. Dzięki temu, możemy zaznajomić się z zupełnie nowymi funkcjami, nad którymi aktualnie pracuje Microsoft. Jedną z nich jest „Portable Workspaces”, czyli nic innego jak możliwość przeniesienia kopii OS-u na przenośne urządzenie pamięci masowej i uruchomienie jej bezpośrednio z tego urządzenia na innym komputerze. Jedynymi ograniczeniami są: pojemność tego urządzenia (np. pendrive’a), która musi wynieść 16 GB lub więcej oraz fakt, iż funkcja ta ma być dostępna tylko w edycji Enterprise Edition.

Microsoft, chcąc nie chcąc, idzie śladami Linuksa, który oferuje usługę załadowania i uruchomienia systemu z przenośnej pamięci od dawien dawna. Zobacz Windows 8 na wideo!

0
Źródło: WinRumors
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.