Włamanie do Sony: Jest pierwszy pozew

Hakerski atak na sieć Playstation Network nie tylko pozbawił miliony graczy dostępu do niej, ale także miał na celu wykradzenie danych kart kredytowych.

Dane użytkowników Playstation w rękach hakerów

Od razu więc było pewne, że prędzej czy później, miliony użytkowników PSN (na chwilę obecną jest to ponad 70 milionów osób) będą chciały walczyć o swoje w sądzie. I stało się. Do sądu wpłynął pierwszy zbiorowy pozew w tej sprawie, oskarżający Sony o zaniedbania przy zabezpieczaniu sieci PSN, a także o zaniechanie powinności poinformowania swoich klientów o zaistniałym problemie. Przypomnijmy bowiem, że o możliwości wykradzenia danych kart kredytowych w sumie poinformowały media, a Sony tylko poinformowało, że jeszcze o tym nie wie, a oficjalne oświadczenie ogłoszono dopiero po tygodniu od ataku. To mogło dać ogromny handicap hakerom, którzy mieli mnóstwo czasu na sprzedanie owych danych.

0
Źródło: CrunchGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.