10-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli dla tabletów

Samsung przygotowuje 10,1-calowy ekran z technologią PenTile RGBW, który oferuje wysoką rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli. Ma on być skierowany do tabletów.

‚Retina Display’ wkrótce dla tabletów

Wreszcie możemy spodziewać się znacznie lepszych wyświetlaczy dla tabletów. Oto bowiem Samsung szykuje 10,1-calowy ekran o rodzielczości 2560 x 1600 pikseli, który ma właśnie tabletom zapewnić jakość podobną do wyświetlacza Retina Display (iPhone 4). Panel o wysokiej rozdzielczości korzysta z technologii PenTile RGBW, używanej już w wyświetlaczach między innymi Nexusa One (AMOLED) i Samsunga Galaxy S (Super AMOLED). Wyświetlacz oferuje maksymalnie 600 nitów jasności przy świetle słonecznym, 72-procentowe pokrycie gamy kolorów oraz 300 pikseli na cal długości ekranu.

Nowy ekran być może pojawi się na rynku już przy okazji premiery trzeciego iPada, która powinna nastąpić na początku przyszłego roku.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.